Abdullah Kılınç

Abdullah Kılınç

Biyografi

Abdullah Kılınç, Uluslararası Vergi Yapılandırması, Birleşme ve Devralma (due diligence) projeleri, vergi ihtilafları ve vergi uyum çalışmaları konusunda uzmanlaşmıştır.

Abdullah Kılınç, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden 2005 yılında mezun olduktan sonra dokuz yıl boyunca İstanbul’da PwC vergi denetimi bölümünde görev almıştır. PwC’de yapmış olduğu çalışmalarda, çoğunlukla kurumlar vergisi tam tasdik ve şirket birleşme ve devralma projelerinde yer almıştır. 2014 yılında, bir vergi ekibi oluşturma görevi ile Yıldırım Şirketler Topluluğu’nda vergi yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Abdullah Kılınç, vergi direktörü olarak, 5 ülkede (Türkiye, Hollanda, İsviçre, Kolombiya ve Kazakistan) varlık gösteren 5 sektörde 15’ten fazla ülkeden sorumlu küresel bir vergi ekibi kurmuştur.

Vergi Direktörlüğü görevinin yanısıra Peru, Ekvador, Meksika, ABD, Portekiz, İspanya, İsveç, Rusya, Özbekistan, Malta gibi pek çok ülkede birleşme ve devralma anlaşmalarında vergi ve yapılandırma anlamında alıcı tarafı temsil etmiş ve yurt dışı iştiraklerde yönetim kurulu üyeliği de olmak üzere, küresel birçok farklı idari görev de üstlenmiştir.

2020’de Nazalı hukuk firmasında bir süre uluslararası vergi hizmetleri ve şirket yapılandırmalarından sorumlu vergi ortağı olarak görev alan Abdullah Kılınç, 2021 Temmuz itibariyle Kılınç Advisory kimliği altında vergi danışmanlığı ve hukuk alanında mesleki deneyim ve tecrübesini müvekkilleri ile paylaşmaya devam etmektedir.

10 yılı aşkın süre boyunca İstanbul SMMM Odasına üye olan Abdullah Kılınç, 2021 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk fakültesinden mezun olarak İstanbul Barosu’na kaydolmuştur. İyi düzeyde İngilizce ve başlangıç seviyesinde Fransızca ve Rusça bilmekte, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Abdullah Kılınç